Bezpieczna droga do Szkoły

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły.
Pani Małgorzata w oparciu o opowiadanie pt” Jak Grześ przez ulice przechodził” oraz na podstawie prezentacji multimedialnej poruszyła następujące zagadnienia:
Jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać.
Jak rozpoznawać znaki drogowe i jak się do nich stosować.
Jak zachować się w miejscach oczekiwania na autobus szkolny. Wychowawczyni zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wsiadania, wysiadania i jazdy w autobusie szkolnym.
Jak należy zachować się podczas drogi do szkoły gdy idziemy sami, a zaczepi nas obca osoba.
Jak trzeba zachować się gdy jesteśmy sami w domu, a ktoś zapuka do drzwi, bądź usłyszymy nieznajomy głos w słuchawce telefonu.
Jaka rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas drogi do szkoły na ubraniach i plecakach. W szczególny sposób omówiono używanie odblasków po zmierzchu.
Na zakończenie każdej pogadanki, dzieci głośno przypomniały numery telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich skorzystać.
Na zakończenie zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne: ,,Bezpieczna droga do szkoły” oraz nauczyli się piosenki pt” Kolorowe światła”.

Również w czasie zajęć wychowawcy omówili zasady poruszania się rowerem po drodze publicznej. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na bezpieczną jazdę rowerem, jego wyposażenie, a także o obowiązkowym poruszaniu się po drodze z kartą rowerową. Na zakończenie tygodniowego tematu został zorganizowany Quiz na temat Znaków drogowych i wiedzy o bezpieczeństwie w drodze do szkoły .

{phocagallery view=category|categoryid=295|limitstart=0|limitcount=0}