Chronię przyrodę

„…O nasz wspólny dom zadbamy!

Będzie miał zielone ściany,

bo znajdziemy zawsze czas,

by posprzątać razem las!

Nad szumiącą, czystą rzeką

sam zrozumiesz, co jest „eko”!

Z ekologią za pan brat, taki piękny jest nasz świat!…”

Pozostając w tematyce ekologii, w minionym tygodniu zajęcia w świetlicy szkolnej poświęcone zostały rozważaniom wyjaśniającym postawione pytanie –  Jak możemy chronić otaczającą nas przyrodę? Wychowankowie świetlicy uczestnicząc w zajęciach mieli okazję przypomnieć sobie co robić by być przyjacielem naszej planety. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są źródła energii oraz, że źródła energii takie jak wiatr, woda lub energia słoneczna, są zdrowsze dla Ziemi i dla nas. W czasie zajęć przypomnieli  sobie, w jaki sposób segregować odpady i dlaczego jest to tak ważne. Na zakończenie by utrwalić zdobytą wiedzę wychowankowie wykonali prace plastyczne wpisujące się w omawianą tematykę. Powstałe prace, posłużyły jako piękna dekoracja sali świetlicowej.