Dzień Dziecka – Dzień Sportu

Jak co roku 1-go czerwca w naszej szkole było wesoło i bardzo głośno. Z okazji Dnia Sportu odbył się okolicznościowy apel, na którym pan Dyrektor wręczył dyplomy uczennicom i uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w bieżącym roku szkolnym. Wykazali się oni dużą sprawnością fizyczną w różnych dyscyplinach sportowych.

Podczas apelu zaprezentowali się również kandydaci do Samorządu Uczniowskiego, którzy wyrazili chęć pracy na rzecz społeczności uczniowskiej w przyszłym roku szkolnym. W ramach Dnia Sportu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, promującego sport i jego wpływ na nasze zdrowie. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace były pomysłowe i kolorowe. Jury konkursowe przyznało I miejsce pracy zespołowej, której autorami byli uczniowie klasy 4b. Skoro świętowaliśmy Dzień Sportu nie mogło zabraknąć w tym dniu rywalizacji sportowej do której przystąpili uczniowie z poszczególnych klas, a także nauczyciele i wychowawcy. Na koniec na szkolnym podwórku mogliśmy potańczyć w rytm muzyki z instruktorką tańca. Uczniowie klas 4 zmagali się w tym dniu z nerwami, gdyż odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Wszystkim, którzy zdali egzamin serdecznie gratulujemy i życzymy, aby korzystali z jazdy na rowerze w sposób rozważny i bezpieczny dla siebie i innych użytkowników dróg. 1 czerwca to też Święto Dzieci z tej okazji każdy uczeń został obdarowany słodyczami oraz pysznymi lodami, które dały odrobinę ochłody w ten upalny i pełny wrażeń dzień. (MP)

{phocagallery view=category|categoryid=282|limitstart=0|limitcount=0}