Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, miękki, z łatką, z kokardką czy w kubraczku… Każdy ma, bądź miał własnego ulubionego Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych, grających, błyszczących i coraz bardziej zmechanizowanych zabawek, moda na Misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”, gdyż pluszowe misie są symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, a to wszystko kojarzy nam się z beztroskim czasem dzieciństwa.

22 listopada do wspólnej zabawy z Misiami Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Agnieszki Kołacz oraz mgr Edyty Szpisak zaprosił wszystkie dzieci naszej Szkoły. Każdy uczeń z uśmiechem na twarzy przekraczał próg swojej sali lekcyjnej, dzierżąc w rączce ulubionego przyjaciela, niezastąpioną przytulankę – Pluszowego Misia. Przepiękne błyszczące oczka, na tle mięciutkich futerek, spoglądały z każdego zakątka sali.

Tegorocznym obchodom towarzyszyło mnóstwo atrakcji: misiowe opowiadania, quizy, zagadki, korowód misiów z wizytą w klasach, misiowa muzyka, sesje zdjęciowe z Misiem, piękna audycja przybliżająca historię tej znanej na całym świecie maskotki. Swoje umiejętności plastyczne uczniowie mogli zaprezentować w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel… Miś”, w którym młodsze dzieci wykonały niezwykle piękne prace, które zdobią korytarz naszej Szkoły. Niesamowitą radość i uśmiech na twarzach naszych uczniów wywołał konkurs na najciekawsze przebranie Misia. Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Dzieci ubrane były w stroje najrozmaitszych Misiów.

Radosnemu świętowaniu przyświecał także inny szlachetny cel, jakim była zbiórka pluszaków dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych oraz dla dzieci mieszkających na Litwie, którym przekażemy je jako prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Na tym jednak nie koniec. Pluszowy Miś od zawsze jest symbolem tego, co dobre i wartościowe. Nic więc dziwnego, że stał się w naszej Szkole patronem wielu akcji charytatywnych i dobroczynnych. Dlatego też, Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasa 6 a zorganizowali „Bajkową kawiarenkę u Misia”, z której dochód w wysokości 5000 zł pomoże spełnić skromne marzenia i wesprze leczenie naszego kolegi Olka Lisaka.

Od wczesnych godzin rannych rodzice i nauczyciele tłumnie przybywali z kolorowymi, pachnącymi pysznościami… były ciasta, słodkie galaretki z bitą śmietaną, napoje, ozdoby choinkowe itp. Po całej Szkole roznosiły się niesamowite zapachy, a każda przerwa gromadziła dziesiątki klientów, którzy z entuzjazmem kupowali to, co ofiarowali do kawiarenki ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz sponsorzy.

Z całego serca pragniemy podziękować Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Solakowi, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, nauczycielom i wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację Dnia Pluszowego Misia. Jesteśmy dumni, że tak ogromna liczba rodziców i uczniów zaangażowała się w pomoc Olkowi.

Specjalne podziękowania kierujemy do Cukierni „Chantilly”, państwa Nakielnych z Cukierni Tradycyjnej, pani Elżbiety Nocoń z ENCJO, ale także do anonimowych darczyńców za okazane serce. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomnianym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej.

{phocagallery view=category|categoryid=383|limitstart=0|limitcount=0}