Innowacja

13.11.2019 roku w naszej szkole „ ruszyła’’ innowacja pedagogiczna „Cztery pory roku w literaturze dziecięcej” autorstwa pani Katarzyny Cygnarowicz, a realizowana we współpracy z paniami: Bożeną Turek i Małgorzatą Cerazy.

Innowacja ta skierowana jest do uczniów klas II. Obejmuje swoim zakresem elementy edukacji polonistycznej i przyrodniczej. Ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie poszukiwania książek na podany temat wspólnie z kimś z rodziny, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Innowacja obejmuje cztery pory roku. Uczniowie spotykać się będą w świetlicy szkolnej cyklicznie- cztery razy w roku szkolnym. Na spotkaniu poświęconym jesieni uczniowie czytali wraz z nauczycielami wybrane wcześniej na zajęciach w klasie utwory literackie. Zimą zapraszamy do wspólnego czytania rodziców, na wiosnę Dyrekcję a na koniec roku szkolnego uczniów z klas starszych. Zapraszamy do przygody z czterema porami roku w literaturze dziecięcej. Załączamy zdjęcia z cyklu jesiennego.

{phocagallery view=category|categoryid=382|limitstart=0|limitcount=0}