Komiksy, komiksy – magiczne obrazki

„Komiksy, komiksy – magiczne obrazki
Pogonie i walki, pułapki, zasadzki
Podróże przez burze, kowbojskie ło-ho
Komiksy – to jest to!”

Te słowa popularnej piosenki Majki Jeżowskiej towarzyszyły nam w tygodniu zajęć dotyczących komiksów. Dzieci poznały definicję komiksu, dowiedziały się, co to jest i jak powstaje komiks. Zobaczyły również prezentację na temat historii komiksu, specyfiki tej formy wypowiedzi i najpopularniejszych serii wydawniczych. Ponadto dzieci mogły uzupełniać gotowe szablony lub tworzyć własne komiksy. Zajęcia te dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Ogłoszony został również konkurs na najładniejszy wykonany samodzielnie komiks. Uczestnicy przygotowali piękne prace inspirowane własną obserwacją świata, literaturą dziecięcą czy też filmami dla dzieci. Najpiękniejsze komiksy zostały wyróżnione i nagrodzone. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i serdecznie gratulujemy pomysłowości oraz wyobraźni.

{phocagallery view=category|categoryid=313|limitstart=0|limitcount=0}