Komiksy

„Komiksy, komiksy magiczne obrazki

Pogonie i walki pułapki zasadzki

Podróże przez burze kowbojskie ło ho

Komiksy – to jest to…”

Majka Jeżowska

Ten tydzień dostarczył  wiele wrażeń  dzieciom ze świetlicy szkolnej, ponieważ realizowaliśmy tematu zajęć pt. „Komiksy” . Poprzez przygotowaną prezentację została wyjaśniona  definicja komiksu. Dzieci dowiedziały się co to są komiksy, jak są napisane, gdzie i kiedy można doszukać się pierwszych początków tworzenia się komiksów. Dzięki filmowi pt „Jak powstaje komiks” poznali twórców i tytuły najpopularniejszych z nich.Uczniowie, mieli także możliwość przybliżyć nam swojego ulubionego bohatera historyjek obrazkowych i przedstawić go w formie plastycznej. Ponadto ozdabiali szablony bohaterów dowolną techniką. A na zakończenie odbył się konkurs na najładniejszy komiks wykonany samodzielnie przez dzieci. Wykorzystując swoją wyobraźnie i inwencje twórczą zaprojektowali i wymyślili wspaniałe komiksy. Pierwsze miejsce w kategorii starszych klas uzyskała Magdalena Gaworczyk natomiast  młodszych Gabriela Cepak. Drugie miejsce ex aequo Nadia Duda i Milena  Czerwiec oraz trzecie miejsce Kacper Pajor. Wyróżnienia powędrowały do Olafa Piórkowskiego, Mai Materny i Aleksandry Jodłowskiej. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy!.

{phocagallery view=category|categoryid=197|limitstart=0|limitcount=0}