Konkursy recytatorskie

Wśród uczniów naszej szkoły możemy znaleźć prawdziwych pasjonatów, którzy swój wolny czas poświęcają na obcowanie z poezją i kulturą żywego słowa.

29 listopada w PSP 4 w Bochni wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Myśląc Polska” pod patronatem Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego. W kategorii wiekowej klas IV – VI zwyciężyła Milena Pilecka z klasy IV d (opiekun A. Kaźmirek), która przygotowała wiersz Katarzyny Malejonek pt. „Jedna chwila”. Milenka była najmłodszą uczestniczką tego konkursu. Fot. 1 W kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce zajął Kacper Piotrowicz, uczeń klasy VIII c (opiekun K. Biłos), który zaprezentował wiersz W. Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.

rec 002

Kilka dni później, 5 grudnia, w PSP 7 w Bochni odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Tym razem do rywalizacji z powodzeniem przystąpiły uczennice: Gabriela Cepak (IV d) oraz Anna Kmiecik (V c). Dziewczynki zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, ich występ spotkał się z uznaniem jury. Gabrysia zajęła pierwsze miejsce za recytację wiersza pt. „Anioł mój” (opiekun A. Kaźmirek), natomiast Ani przyznano drugie miejsce za interpretację głosową utworu ks. J. Twardowskiego „Spieszmy się” (opiekun E. Rajska).

rec 03

Obie reprezentowały naszą szkołę i miasto podczas finału konkursu, który odbył się w dniach 10-11 grudnia w Kopalni Soli w Bochni. Wzięło w nim podział ok. 160 uczestników. Fot. 2 i 3 Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy, aby wytrwała praca nad doskonaleniem warsztatu recytatorskiego przynosiła im wiele radości, a nam powodów do zadowolenia. Obcowanie ze światem poezji może być naprawdę fascynującą przygodą. Przygodą, która pozwala lepiej poznawać siebie i rozumieć drugiego człowieka