Książka moim przyjacielem

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Mając świadomość jak ważne jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych Panie ze świetlicy szkolnej zrealizowały temat pt. „ Książka moim przyjacielem”. Uczniowie podczas realizowanych zajęć  dowiedzieli się, że  dawniej ludzie zapisywali swoje czyny rysując na ścianach jaskini rysunki, malowidła przedstawiające walki ze zwierzętami a pierwsze pismo powstało w Mezopotamii około 4000 lat p.n.e. Innym rodzajem pisma były hieroglify czyli pismo starożytnych Egipcjan, które można znaleźć w piramidach faraonów. Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się również, że pierwsza książka powstała w średniowieczu i była pisana ręcznie. Dzieci  na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną  pt. ”Mól książkowy” oraz zaprojektowały  okładkę swojej ulubionej książki.

{phocagallery view=category|categoryid=135|limitstart=0|limitcount=0}