AktualnościSzkoła

Mały – wielki artysta

W ubiegłym tygodniu na pierwszym piętrze Naszej Szkoły zostały wyeksponowane prace dwóch uczniów z klasy III a.

Pierwszym z nich jest Maksymilian Pastuszka, który przejawia zdolności plastyczne.
W  swoich pracach przedstawia znanych i lubianych na całym świecie aktorów, piosenkarzy oraz piłkarzy. Zaprezentowane prace plastyczne świadczą o tym, że chłopiec to naprawdę „mały – wielki artysta”, a zabawa przy rysowaniu daje mu radość i zadowolenie. Sztuka plastyczna ma wielką siłę kreatywną, bardzo ważną dla samego twórcy, a także jego odbiorców, którzy dostrzegają jak wielką moc ma hobby, talent.

Na wystawie można także zobaczyć prace Gabrieli Kleczyńskiej. Obrazy, rysunki
i szkice ujawniają jej pasję i zamiłowanie do sztuki. Przedstawia świat w pięknych, kolorowych barwach. Prace Gabrieli wskazują na różne, być może jeszcze nieukierunkowane tematycznie obszary malarstwa.