MŁODE ASY PARKIETU ROZPOCZĘŁY ROZGRYWKI W KOSZYKARSKIEJ LIDZE GOMAR

We wtorek 25 października w hali widowiskowo- sportowej ruszyły rozgrywki Koszykarskiej Ligi GOMAR w mini koszykówce dziewcząt. W zawodach uczestniczą szkoły powiatu bocheńskiego w dwóch kategoriach: klasy 5 i młodsze, oraz klasy 3 i młodsze. Spotkania odbywać się będą cyklicznie raz
w miesiącu a finał ligi rozegrany będzie w Krakowie na Tauron Arenie. Każda drużyna otrzyma stroje koszykarskie.

Uczennice z naszej szkoły biorą udział w dwóch kategoriach młodszej i starszej w sumie są to 4 zespoły złożone z większości dziewczynek, które uczestniczą w Programie SMOK „Młode Asy Parkietu” zajęcia prowadzi w naszej szkole Pani Agnieszka Kierońska. W pierwszych meczach najmłodsze koszykarki poradziły sobie bardzo dobrze przegrywając tylko 1 mecz a wyróżniającą się zawodniczką była Alicja Zuzia z klasy 3c zdobywając największą liczbę punktów.  Starszym koleżankom niestety nie udało się wygrać żadnego meczu a najlepszą zawodniczką tej kategorii była Daria Satała z klasy 5 na co dzień trenująca w MOSiR Bochnia.

Kolejne spotkanie Młodych Asów w ramach ligi odbędzie się w listopadzie w hali widowiskowo-sportowej. Gratulujemy zaangażowania i ducha walki !!!!! A.K