„ODBLASKOWY DZIEŃ”

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Ogromne zainteresowanie bezpieczeństwem na drodze sprawiło, że podjęliśmy kolejne działania, tym razem obchodziliśmy „Odblaskowy dzień”.

W czwartek odwiedzili nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, a nasza Szkoła świeciła blaskiem promującym bezpieczne poruszanie się po drodze. Dekoracja szkoły przyciągała i skłaniała, zarówno uczniów, jak i rodziców, a także przypadkowych przechodniów, do refleksji i przemyśleń na temat używania odblasków ratujących życie. Podczas wspólnego spotkania na dziedzińcu szkoły Pan Dyrektor skierował apel do wszystkich oddziałów klasowych, oddziałów przedszkolnych i wychowawców o noszenie odblasków, które ratują ludzkie życie.

W tym dniu uczniowie przynieśli znalezione w domu odblaski, gdyż odbył się międzyklasowy konkurs na największą liczbę odblasków w klasie, a także na „najbardziej odblaskowego ucznia”. Jury miało nie lada problem, gdyż prawie każdy uczeń ubrany był od stóp do głów (dosłownie) w elementy odblaskowe
i liczenia było bardzo dużo. Rekordzistą był uczeń klasy 5c, Piotr Kowalczyk, który przyniósł 72 odblaskowe elementy. Drugie miejsce zdobyła Milena Stawiarz – uczennica klasy 4a. Trzecie miejsce zajął Mateusz Górecki z klasy 4a. Natomiast „najbardziej odblaskowe klasy” to: klasa 2a oraz klasa 5c.

Dzień ten należał do bardzo udanych i na pewno wszystkim, dużym i małym, zapadł w pamięci.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni świeci przykładem.

J.S.