WolontariatZ życia szkoły

POMAGAMY SZKOLE NA WILEŃSZCZYŹNIE

DZIECIOM NA KRESACH POMAGAMY SZKOLE NA WILEŃSZCZYŹNIE

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie włączyć  się w akcję pomocy dzieciom mieszkającym na Wileńszczyźnie.

Od dnia 23 września do dnia 29 września wolontariusze będą codziennie zbierać artykuły, które trafią do szkół i rodzin w  Dajnowie (rejon Solecznicki). Rejon Solecznicki zamieszkuje ponad 30 tyś mieszkańców, a odsetek Polaków jest tam największy na Litwie (ponad 80%).

Zwracamy się więc do uczniów naszej szkoły z prośbą o wsparcie tej akcji poprzez ofiarowanie następujących darów:

– artykuły papiernicze; kredki, pisaki, plastelina, bloki rysunkowe, ołówki, długopisy, farbki itp. nie zbieramy zeszytów!!!

– chemia gospodarcza; mydła, szampony, płyny do kąpieli, pasty do zębów, szczoteczki, płyny do naczyń, płyny podłóg, papier toaletowy, ręczniki papierowe, środki dezynfekujące itp.

– słodycze

Drodzy Rodzice i Uczniowie tak wiele razy okazaliście jak wielkie macie serca zdolne do pomocy, mamy więc nadzieję, że  i  tym  razem  okażecie swoją hojność  tym, którzy na nią czekają.