Projekt eTwinning „Traditional Christmas Song in native language”.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning.

W ramach tego programu uczniowie klasy 3a uczestniczyli w projekcie „Traditional Christmas Song in native language” (Tradycyjna piosenka świąteczna w języku ojczystym). W projekcie wzięło udział 29 szkół z 10 krajów partnerskich; Polski, Estonii, Litwy, Chorwacji, Grecji, Rumunii, Bułgarii, Macedonii, Ukrainy i Czech. Celem projektu było przede wszystkim zaprezentowanie partnerom eTwinning kolęd w swoim języku ojczystym, ale również poszerzenie znajomosci o krajach Unii Europejskiej poprzez zapoznanie z tradycjami bożonarodzeniowymi, elementami kultury czy symbolami narodowymi.

Członkowie projektu gromadzili wszystkie materiały w postaci zdjęć i nagrań na specjalnej platformie Twinspace. Klasa 3a reprezentowała naszą szkołę śpiewając kolędy: „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Pastorałka od serca do ucha”. Nasi uczniowie wykazali się także znajomością języka angielskiego. Przedstawiali się partnerom eTwinning, śpiewali dla nich, opowiadali o swoich zainteresowaniach i hobby.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal! eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów.

{phocagallery view=category|categoryid=326|limitstart=0|limitcount=0}