Śladami bocheńskiego SKARBNIKA!

14 marca 2023 r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami: Anną Wetulą, Jolantą Jarosz oraz Małgorzatą Jaremko udali się do Kopalni Soli w Bochni.

Na początku dzieci zwiedziły Trasę Turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, przemierzając kopalniane korytarze i poznając historię wydobycia soli oraz szukając Bocheńskiego Skarbnika – tajemniczej postaci od lat wypatrywanej przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię.

Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadziła młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali dawną lampkę górniczą.

Na koniec pobytu w kopalni mali podróżnicy z Bocheńskiej Dwójki udali się do Komory Ważyn, w której uczestniczyli w zabawach oraz rozgrywkach sportowych.

Zabawa i nauka mieszały się z ogromną radością uczniów z pobytu w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce! (AW)