Strażak – przyjaciel dziecka
Jedzie, jedzie straż pożarna
Ogień będzie gasić
Jedzie, jedzie straż pożarna
To strażacy nasi
Ref: Kiedy będę duży
Zostanę strażakiem
Bo jestem odważnym
I silnym chłopakiem!
[…]
Nie tak dawno obchodziliśmy Dzień Strażaka, na zajęciach poświęconych właśnie temu dniu dzieci ze świetlicy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy strażaków i ich codziennych obowiązków. Wychowankowie rozmawiali o trudnej i niebezpiecznej służbie oraz o akcjach ratowniczych, w których strażacy pomagają ludziom
i dbają o ich bezpieczeństwo. Aby wyrazić wdzięczność za ich odwagę i poświęcenie, dzieci z radością zaśpiewały piosenkę pt. „Kiedy będę duży zostanę strażakiem”.


