Światowy Dzień Kota

Koty mieszkające z nami zapewniają towarzystwo. Kontakt z nimi niewątpliwie poprawia nastrój
i pozwala się wyciszyć. W Polsce szczególną uwagę zwracamy na naszych pupili 17 lutego w dniu ich święta. Z tej okazji uczniowie klasy 2a w ramach projektu „Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI” uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się wiele ciekawostek
o kotach, zastanawiali się nad odpowiednimi prezentami, które zadowolą futrzastych przyjaciół w dniu ich święta, a także wykonali pracę plastyczną. Głównym celem zajęć było uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt, oraz przekazywanie informacji na temat prawidłowej opieki nad naszymi przyjacielami. Międzynarodowy Dzień Kota to okazja do propagowania praw zwierząt, pomocy bezdomnym zwierzakom, dlatego uczniowie klasy 2a ochoczo włączyli się w to dzieło przynosząc karmę i różne przysmaki dla czworonożnych przyjaciół przebywających w schronisku w Borku.

Dziękujemy za włączenie się w to dzieło. (J.S.)