Sztafetowe Biegi Przełajowe

W piątek 2 października 2020r., na bieżni Stadionu Miejskiego przy ul. Parkowej odbyły się pierwsze zawody międzyszkolne sezonu 2020/2021.

W Miejskich Zawodach w Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zmierzyli się uczniowie z 3 bocheńskich szkół podstawowych:

• SP Nr 1 w Bochni
    • SP Nr 2 w Bochni
    • SP Nr 5 w Bochni

W zawodach startowały oddzielnie drużyny dziewcząt i chłopców, a każda reprezentacja składała się z 6 uczniów/uczennic. Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania 6 x 800 m.

Jak na rywalizację przystało, emocji było bardzo dużo, doping wspaniały a i zawodnicy „dawali z siebie wszystko” i pomimo zdarzających się na trasie kryzysów każdy z nich ukończył swój bieg w czasie dla siebie najlepszym z możliwych.

Drużyny walczyły o jak najlepszą lokatę, ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych – na który mogły liczyć dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt oraz w kategorii chłopców.

Reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do zawodów powiatowych, zdobywając II miejsce..

Skład drużyny: Roksana Wrona, Zuzanna Domańska, Łagosz Oliwia, Karina Żółciak, Milena Wolnik, Kalina Wojtalik i najmłodsza Martyna Łacna.

Po zakończeniu zmagań klas IV – VI, do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas VII i VIII:

Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt w zawodach powiatowych.