W świecie dinozaurów

Wielkie gady, chyba wiecie?  

Królowały na tym świecie.

Ostre zęby i pazury, 

Pochodziły z kredy, z jury…

 

Te stworzenia fascynują dzieci jak i dorosłych ponieważ, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podczas których uczniowie i dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły .  Rozmawialiśmy również  na temat pracy paleontologa  czyli  naukowca, który zajmuje się badaniem skamieniałości na wykopaliskach szuka pozostałości po dawnych zwierzętach czy roślinach.

Uczniowie rozpoznawali nazwy  dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej  sali  pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Każde chętne dziecko mogło przynieść swojego ulubionego dinozaura  maskotkę lub książkę . Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną  związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołała możliwość zaprezentowania się w stroju dinozaura 🙂

Na zakończenie uczniowie wykonali  prace plastyczno – techniczną„Mój dinozaur”.  Był to naprawdę  szczególny tydzień , pełen radosnych wrażeń.

Skip to content