WIELKANOCNY KIERMASZ SŁODKOŚCI DLA NASZYCH RÓWIEŚNIKÓW W SYRII

Program „Szkoła szkole”, zainicjowany przez Caritas Polska, jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. W ramach projektu społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie finansowe na rzecz placówek edukacyjnych, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego.

Nasza Szkoła włączyła się w to wielkie dzieło służące przywróceniu normalności syryjskim dzieciom
i młodzieży – pokoleniu, które będzie odbudowywać kraj po latach konfliktu i zniszczeń. Dziś, choć działania wojenne w Syrii ustały, mieszkańcy tego kraju wciąż dźwigają brzemię niedawnych wydarzeń związanych z trzęsieniem ziemi. Patrząc codziennie na zburzone domy, szpitale, szkoły i miejsca pracy ciężko zapomnieć o niestabilnej przeszłości.

4 kwietnia 2023 r. od  wczesnych godzin rannych rodzice i uczniowie tłumnie przybywali
z bitą śmietaną i inne słodkości… Po całej Szkole roznosiły się niesamowite zapachy, a każda przerwa gromadziła dziesiątki klientów, którzy z entuzjazmem kupowali to, co ofiarowali do kawiarenki ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz sponsorzy.

Podczas kiermaszu udało się zebrać 4910 zł , które w całości przekażemy na to dzieło.

Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom  i uczniom za ich wielkie serca, życzliwość dłoni i wsparcie oraz piękną lekcję dzielenia się nie dlatego, że mamy dużo, ale że dokładnie wiemy, co oznacza nie mieć nic … (AO)