Wiosna

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

Kolejny tydzień marca już za nami. W świetlicy bardzo  chcieliśmy powitać Wiosnę.

„W poniedziałek rozpoczęliśmy  zajęcia na od prezentacji pt.”Wiosna”. Rozmawialiśmy o kwiatach kwitnących w ogródkach i sadach, zwierzętach budzących się ze snu zimowego, oraz obrzędach topienia marzanny. Wykonywaliśmy pracę plastyczną, gdzie razem z Panią Anią robiliśmy portret Pani Wiosny, który można było zobaczyć na naszej tablicy w sali świetlicy. Ponadto, czytaliśmy wiersze o tematyce wiosennej oraz uczyliśmy się  piosenki „Maszeruje Wiosna”.

W  kolejnych dniach  na zajęciach mówiliśmy o zmianach zachodzących wiosną oraz

wysłuchaliśmy wiersza „Wiosenne porządki”,  tego dnia w naszej sali pojawiło się więcej elementów wiosennych, a najbardziej podobała się nam nasza tablica, na której pojawiły się, bociany oraz biedronki z papieru.

W ostatnim dniu tygodnia wykonaliśmy  z plasteliny bazie w wazonie na powitanie wiosny, a następnie śpiewaliśmy nasze wiosenne piosenki, które już poznaliśmy  oraz powtarzaliśmy wiadomości, które poznaliśmy w tym tygodniu.

{phocagallery view=category|categoryid=121|limitstart=0|limitcount=0}