Wycieczka do Krakowa

W mglisty grudniowy poranek klasy 8a i 8b wybrały się do Krakowa na niezwykłą wycieczkę. Uczniowie spacerowali ulicami i słuchali historii oraz ciekawostek. Mimo mroźnej aury, w grupie panowała ciepła atmosfera, przepełniona szczerym zaskoczeniem ósmoklasistów, gdy pan Dyrektor opowiadał i pokazywał miejsca, związane głównie z okresem II wojny.

Spacer zakończył się w Muzeum Krakowa przy ulicy Pomorskiej – najpierw uczniowie wraz z opiekunami udali się do piwnic, gdzie przetrzymywano i terroryzowano ofiary tego strasznego czasu – napisy na ścianach z prośbami o modlitwę i rozpaczliwym: „Jestem niewinny”, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie wszyscy udali się na warsztaty, podczas których dyrektor muzeum przedstawił historię powstania Polskiego Państwa Podziemnego i jego działalność. Po warsztatach uczniowie skierowali swoje kroki do sal muzealnych, gdzie oglądali pamiątki związane z tymi, którzy walczyli o naszą wolność. Ostatnim punktem programu był spacer do Kopiec Kraka.