AktualnościWycieczki

Wycieczka do Krakowa

09 października klasy 1b i 2a odwiedziły stolicę Małopolski – piękny Kraków. Celem wycieczki była wizyta w Teatrze Groteska i spektakl na podstawie książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Ta wielowątkowa opowieść dla dzieci, o lekkim zabarwieniu detektywistycznym przedstawia z humorem losy zagubionych skarpetek.
Kolejnym punktem wyjazdu była Krakowska Manufaktura Czekolady. W tym wyjątkowym miejscu uczniowie poznali historię czekolady, proces jej produkcji oraz uczestniczyli w czekoladowych warsztatach.
Każde dziecko otrzymało zestaw chocolatiera, złożony z masy czekoladowej, lizaka, foremek, płynnej czekolady i różnych posypek. Dzieci wycinały różne kształty i tworzyły swoje pralinki, które następnie umieszczały w papilotkach, dekorowały topioną czekoladą oraz posypkami.
Gotowe czekoladki zostały zapakowane do oryginalnych pudełek i zabrane na pamiątkę. Bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia uczniowie 1b i 2a wrócili zadowoleni do domu.(RB)