Z darami natury świat nie jest ponury

W roku szkolnym 2022/2023 oddział przedszkolny 0 b przystąpił po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt realizowany będzie od września 2022 roku do maja 2023 roku. Głównym celem ekologiczno- plastycznego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

Zanim rozpoczęliśmy wspólną przygodę z ekologią, omówiliśmy i wybraliśmy zadania, które zrealizujemy w ciągu tego roku.  Wykonywanie poszczególnych zadań zawsze sprawia dzieciom wiele radości. Jest to czas kiedy dzieci mogą bezpośrednio obcować z naturą, poznawać rzeczywistość przyrodniczą poprzez obserwacje, eksperymentowanie i odkrywanie. Dzięki różnorodności zadań dzieci miają możliwość rozwijania twórczego i kreatywnego myślenia oraz realizowania indywidualnej i zbiorowej ekspresji twórczej. Dzieci wspaniale uczą się współpracować w grupie oraz szanować zdanie drugiej osoby. Projekt przyczynia się do ukształtowania w nich właściwego szacunku do otaczającej przyrody oraz rozbudzania wrażliwości na jej piękno.

Grupa 0 b  w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury” zrealizowała do tej pory następujące zadania (IL):

I. moduł ” Wodna muzyka”

II. moduł „Boso przez świat”

III. moduł „Patykiem pisane”

IV. moduł ” Z kamyka zabawa dla smyka”