AktualnościŚwietlica

Strażak – przyjaciel dziecka

Jedzie, jedzie straż pożarna

Ogień będzie gasić

Jedzie, jedzie straż pożarna

To strażacy nasi

Ref: Kiedy będę duży

Zostanę strażakiem

Bo jestem odważnym

I silnym chłopakiem!

[…]

Nie tak dawno obchodziliśmy Dzień Strażaka, na zajęciach poświęconych właśnie temu dniu dzieci ze świetlicy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy strażaków i ich codziennych obowiązków. Wychowankowie rozmawiali o trudnej i niebezpiecznej służbie oraz o akcjach ratowniczych, w których strażacy pomagają ludziom
i dbają o ich bezpieczeństwo. Aby wyrazić wdzięczność za ich odwagę i poświęcenie, dzieci z radością zaśpiewały piosenkę pt. „Kiedy będę duży zostanę strażakiem”.

Przejdź do treści