Perła Podkarpacia- z wizytą w łańcuckim pałacu.
Wedle miejscowych opowieści ….Biała Dama pojawia się w zamkowych komnatach i parku. Utożsamia się ją z dawną właścicielką pałacu. Mówi się, iż troszczy się ona o swoją dawną rezydencję i czasami ukazuje się zwiedzającym….To oczywiście legenda nadająca temu miejscu tajemniczej atmosfery.
Prawdą jest, że pałac w Łańcucie i jego otoczenie zachwyca. Mogli to stwierdzić uczniowie klasy 4b i 4c podczas wycieczki. Z zainteresowaniem zwiedzali i podziwiali wyposażenie pałacu, jego dekoracje i dzieła sztuki. Duże wrażenie zrobiła również Wozownia z ogromną ilością powozów, bryczek i innych środków transportu, których używali właściciele i goście pałacu. Otaczający pałac park to jedna z największych atrakcji tego miejsca- czaruje bogactwem i różnorodnością roślin i kwiatów, a zabytkowe alejki tworzą niezwykłą atmosferę.
Wyjazd dostarczył uczniom cennych informacji o historii pałacu , kulturze regionu i pozostawił miłe wspomnienia.















