“A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec…”

W dniu 23 października 2019 roku uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami udali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na zaproszenie Dyrekcji Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bochni na spotkanie z dziećmi i młodzieżą tej placówki w ramach XII Pikniku Rodzinnego.

Celem spotkania było wspólne biesiadowanie,spędzenie milych chwil na rozmowie i zabawie. Uczniowie brali czynny udział w rywalizacjach sportowych,wspólnej zabawie przy muzyce oraz konkursie plastycznym o jakże aktualnej treści “Kropla wody nie tylko dla ochłody”.Głównym zamierzeniem spotkania było kształtowanie pozytywnych zachowań w stosunku do osób niepełnosprawnych, umiejętność komunikowania się z nimi, wykazanie się otwartością, wrażliwością, akceptacją, tolerancją czy empatią. Dla uczniów klasy 4 była to cenna lekcja życia.