„OPATRUNEK NA RATUNEK”

„Opatrunek na ratunek” Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, to kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu działającego pod opieką Pań Agnieszki Kołacz i Edyty Szpisak.

Zbiórka materiałów opatrunkowych: bandaży, gaz, plastrów, igieł, strzykawek i rękawiczek jednorazowych to wielka pomoc dla szpitali i przychodni w Kamerunie, Zambii, Rwandzie, Kenii, czy Papui – Nowej Gwinei, w których brakuje dosłownie wszystkiego.

W akcję włączyły się klasy : 1 ab, 2 abc, 3 c, 4 abc, 5 acd, 7 a, 8 bc, wśród uczniów na szczególne słowa wdzięczności zasługuje Piotr Kowalczyk z klasy 2c. Za największe zaangażowanie klasy 2 c i 4 a otrzymały słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich biorących udział w naszej zbiórce największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym zakątku świata żyje osoba, której mogliśmy w ten sposób pomóc.