„BOHATERON – włącz historię”

W listopadzie uczniowie naszej szkoły w ramach akcji BohaterOn poszerzyli swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego. Klasy I-III oraz oddziały przedszkolne obejrzały przedstawienie pt. „Niebajka”.  Zapoznały się również z opowiadaniem „ Jak zostałem bohaterem”. Na zakończenie zajęć otrzymały kolorowanki, które powstały na podstawie tegorocznego plakatu BohaterOn w Twojej Szkole. Uczniowie klas IV-VI na lekcjach historii i  godzinach wychowawczych mogli wysłuchać bardzo wzruszającego i budzącego wiele emocji słuchowiska „Mały”- roznosiciel nadziei „ oraz  opowiadania „Iskra nadziei”. Starsze klasy VII-VIII obejrzały specjalnie przygotowany odcinek programu, „Co za historia”, dwa spoty kampanii oraz wysłuchały opowiadania „Uparte serce tego miasta”. Realizacja projektu BohaterOn została w naszej szkole połączona z  obchodami  Narodowego Dnia  Niepodległości, uczniowie zaśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy wzięli aktywny udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów.(MŚ)