Co w trawie piszczy?

13 maja uczniowie klas I a i III c odkryli nowe ciekawe miejsce wycieczkowe. Frankówka Mała to plenerowy ośrodek położony we wsi Cichawka. Uczniowie uczestniczyli tam w warsztatach kulinarnych, podczas których piekli mini szarlotki oraz zajęciach przyrodniczych pod  hasłem – „ Na łące, gdy słonko grzeje, zawsze się dużo dzieje”. Dzieci zaopatrzone w szkła powiększające i specjalne pojemniki biegały po łące i szukały jej mieszkańców- mrówek, pszczół, motyli, świerszczy, żuków i pająków. „Zdobyte” okazy z pomocą pani prowadzącej nazywały, określały do jakiej grupy zwierząt należą, czym się charakteryzują, jak są zbudowane itp. Wszystkie żyjątka całe i zdrowe wracały potem na łąkę. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Atrakcją były też zajęcia z chustą animacyjną, pieczenie kiełbasek w ognisku, swobodne gry i zabawy oraz zakupy pamiątek.

Ten wyjazd był bardzo udany. (RB)