Odczaruj polską farmację!

„Odczaruj polską farmację”
W dniu dzisiejszym gościliśmy Panią Martę, która odwiedziła uczniów z klasy 1a i opowiedziała dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie farmaceuty. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym, kto może zostać farmaceutą, gdzie on pracuje.

Pani przyniosła artykuły, które możemy zakupić w aptece: lekarstwa, syropy, maści i kremy. Dzieci oglądając lekarstwa przypomniały sobie również o tym, że nie należy brać leków bez wiedzy osób dorosłych. W trakcie zajęć opowiedziała także dzieciom o tym, jak ubrany jest farmaceuta oraz jakich narzędzi potrzebuje on w swojej pracy.

Po zapoznaniu pierwszoklasistów z atrybutami, Pani zaprosiła dzieci do wspólnego przygotowania lekarstwa. Dzieci wcieliły się w rolę aptekarzy, którzy przy pomocy moździerzy, tłuczka, zakraplaczy i innych naczyń laboratoryjnych przygotowały krem na komary, tabletki o smaku coli oraz smaczne zdrowe żelki🙂 Uczniowie słuchali nawzajem bicia swojego serca. Zrobili przegląd lekowy z cukierków, zaszczepili przyniesione przez siebie maskotki. Na zakończenie zajęć nasza koleżanka Maja w specjalnym stroju przygotowała pomarańczową mieszankę z dużą ilością bąbelków.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie za zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy za piękne upominki dla naszych pociech i magiczną receptę na pyszne zdrowe żelki.