CZWARTY BOCHEŃSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Orszak  Trzech  Króli w Bochni to  coroczne  wydarzenie, które   gromadzi społeczność w duchu tradycji i radości. Uroczystość ta, odbywająca się 6 stycznia, przyciąga mieszkańców trzech  parafii, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Stowarzyszenie „Bocheńska Dwójka” zaczyna  przygotowania orszakowe już na kilka tygodni przed głównym wydarzeniem  współpracując z ogólnopolską  Fundacją „Orszak Trzech Króli” z Warszawy. Przygotowujemy  kolorowe stroje dla uczestników, dekoracje oraz symboliczne rekwizyty nawiązujące do opowieści o Mędrcach z Wschodu, organizujemy spotkania w parafiach i koordynujemy całe przedsięwzięcie.

Święto rozpoczęło się od Mszy Świętej w  bocheńskich kościołach parafialnych a po nich wyruszyły kolorowe orszaki przemierzając ulice Bochni. Trzej Królowie, wspaniale odziani i uzbrojeni w dary dla Dzieciątka Jezus, byli oczywiście głównymi postaciami, otoczeni przez grupy dzieci i dorosłych, którzy radosnym śpiewem i muzyką nieśli ze sobą atmosferę świątecznego nastroju.

Na bocheńskim rynku w specjalnie przygotowanej stajence złożyli pokłon Nowonarodzonemu Mesjaszowi oraz  przyniesione dary: złoto, mirrę i kadzidło. Wszystkim tak licznie zebranym towarzyszyła przygrywająca już od czterech lat wyjątkowa grupa kolędnicza z Połomia.

Orszak Trzech Króli w Bochni nie tylko kultywuje tradycję, ale również promuje jedność i wspólnotę. Ta barwna i pełna radości manifestacja,  jest okazją do  wspólnego świętowania i celebrowania wartości rodzinnych. Dziękujemy uczniom: Miłoszowi z 8 a, Natanielowi, Bartkowi, Filipowi i Mateuszowi z 7 b Zuzannie, Juli i Zuzannie z 7 c,  Oliwii i Hani z 6 a, Darii z 6 b,   Jakubowi z 6 c, Tosi z 5 a, Bartkowi  i Szymonowi z 5 b, Kindze i Amelii z 4 a, Franciszkowi i Kacprowi z 4 c, Emilianowi i Aleksandrowi z 3 a oraz rodzicom za włączenie się w to wspólne przedsięwzięcie.(AO)