KOLĘDNICY MISYJNI 2024

W naszej szkole akcja Kolędników Misyjnych stała się nie tylko tradycyjnym wydarzeniem świątecznym,  lecz  również  okazją  do  nauki   solidarności i  pomocy  drugiemu człowiekowi.  Dzieci  i młodzież z  entuzjazmem  włączają się w tę inicjatywę, pragnąc przyczynić się do poprawy życia innych.

Podczas  kolędy   misyjnej  uczniowie   tworzą małe  grupki,  przebrani w    kolorowe stroje odwiedzają    mieszkańców   parafii,  aby  słowem i śpiewem   głosić  radość   z narodzenia Zbawiciela. W tegoroczne kolędowanie włączyły się klasy: 4 c, 5 a, 5 b, 6 a, 6 c, 7 a, 7 b, 7 c, 8 a.

Akcja  ta  pełni  również  ważną   funkcję  charytatywną.  Uczniowie   zbierają  datki    na cele projektów misyjnych w Boliwii, Kamerunie, Kongo, Tanzanii, Kolumbii ucząc się jednocześnie  odpowiedzialności  i  troski  o  innych.  Jest   to  wartościowe doświadczenie, które kształtuje postawy altruizmu i solidarności już od najmłodszych lat.

Szkoła  staje się  miejscem, gdzie  nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także kształtuje charakter i wartości. Akcja kolędy misyjnej  jest  doskonałym przykładem, jak edukacja może  przenikać sferę  społeczną, ucząc dzieci, że  nawet najmniejszy gest dobroci może mieć duże znaczenie, ale  również  ukierunkowuje uwagę  uczniów na   potrzeby innych, ucząc   ich,  że  prawdziwa radość świąt tkwi również w dzieleniu się z tymi, którzy potrzebują wsparcia.(AO)