Czwórbój lekkoatletyczny zawody miejskie

W piątek 27 kwietnia 2018r., uczniowie trzech bocheńskich szkól podstawowych podczas Miejskich Zawodów Sportowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci, walczyli o możliwość awansu do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych

Do rozgrywek swoje drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców zgłosiły szkoły:

• PSP Nr 1 w Bochni
  • PSP Nr 5 w Bochni
  • PSP Nr 2 w Bochni

Na boisku sportowym PSP Nr 5 w Bochni oraz bieżni MOSiR Bochnia uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m oraz na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy).

Dwa najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców mogły liczyć na awans do Zawodów Powiatowych, które odbędą się już 7 maja również na obiektach w Bochni.

W zawodach startowały reprezentacje szkolne składające się z 6 uczniów, oddzielnie dziewcząt i chłopców, przy czym do punktacji drużynowej zalicza się 5 najlepszych wyników a na awans mogły liczyć dwa najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt w składzie : Katarzyna Więcek, Nina Skrzypak, Aleksandra Gołas, Anna Nowak, Emilka Lipold, Karolina Serafin zajęła III miejsce w zawodach.

Drużyna chłopców w składzie: Niedzielski Kacper, Stochel Mikołaj, Wójcik Maciej, Nosal Marek, Kumor Maciej, Piekarz Wiktor zajęła I miejsce i awansowała do zawodów powiatowych.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Wiktor Piekarz który był bezkonkurencyjny w biegu na 60m , skoku w dal i w biegu długim 1000m. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Gratulujemy. A.K