Czwórbój lekkoatletyczny zawody powiatowe

Drużyny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych (zwycięzcy eliminacji miejskich oraz gminnych) spotkali się w poniedziałek 7 maja na Zawodach Powiatowych w Czwórboju LA, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci.

Zawody miały za zadanie wyłonić po dwie najlepsze drużyny w obu kategoriach, które będą reprezentowały Powiat Bocheński na Zawodach Rejonowych i powalczą o awans do finałów Wojewódzkich.

Do rozgrywek swoje drużyny w kategorii dziewcząt zgłosiły szkoły:

• PSP Nr 1 w Bochni
  • Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
  • Szkoła Podstawowa w Okulicach
  • PSP Nr 5 w Bochni

W kategorii chłopców zgłosiły się szkoły:

• PSP Nr 2 w Bochni
  • PSP Nr 5 w Bochni
  • Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
  • Szkoła Podstawowa w Rzezawie

Jako najlepszy zawodnik zawodów Gminnych w zawodach wystartował również uczeń Szkoły Podstawowej w Okulicach : Słonina Krystian.

Na boisku sportowym PSP Nr 5 w Bochni oraz bieżni MOSiR Bochnia uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m oraz na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy).

W zawodach startowały reprezentacje szkolne składające się z 6 uczniów, oddzielnie dziewcząt i chłopców, przy czym do punktacji drużynowej zalicza się 5 najlepszych wyników.

Nasza reprezentacja chłopców w składzie : Wiktor Piekarz, Nosal Marek, Kumor Maciej, Stochel Mikołaj, Niedzielski Kacper, Maciej Wójcik zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych które odbędą się w Kłaju 14 maja. Gratulujemy. A.K