„DWÓJKA” DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mięciutkie i  pluszowe misie 25 listopada w Dniu Pluszowego Misia  opanowały  naszą szkołę. Uczniowie  i nauczyciele mile nas zaskoczyli, a ilość pluszowych przyjaciół była imponująca. „Przybyły” ze swoimi  właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Obchodom szkolnego święta  towarzyszyły różne atrakcje, a wśród nich:

• audycja przybliżająca historię tej znanej na całym świecie  maskotki,
  • misiowe opowiadania, quizy i zagadki dla najmłodszych uczniów przygotowane i poprowadzone przez Samorząd Uczniowski,
  • prezentacje multimedialne o prawdziwych i bajkowych niedźwiadkach,
  • misiowa muzyka,  plastyczne inspiracje i klasowa kawiarenki „ U misia”,
  • sesje zdjęciowe w misiowej fotobudce.

Niesamowitą radość i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych uczniów wywołał konkurs na najciekawsze przebranie „Jestem sobie mały Miś”. Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Dzieci ubrane były w stroje najrozmaitszych Misiów a zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Pana Dyrektora. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła cała klasa 1 b wraz z wychowawcą, w której każdy uczeń wyglądał jak bajkowy miś.

IMG 5365

IMG 5363

IMG 5360

Cały dzień mimo sanitarnego reżimu upłynął w bardzo sympatycznej, radosnej  atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością, a niejednokrotnie z dumą przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

Naszemu  radosnemu świętowaniu przyświecał także szlachetny cel, jakim była zbiórka pluszaków na prezenty gwiazdkowe dla dzieci mieszkających na Litwie. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i obchody  Szkolnego Dnia Pluszowego Misia DZIĘKUJEMY !

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok. (AO)

IMG 0451

IMG 2923