„DWÓJKA” SPEŁNIA MARZENIA CHORYCH DZIECI

W myśl słów, że każdy gest, nawet najdrobniejszy…zmienia świat…czyjś świat… Szkolny Klubu Wolontariatu   włączył się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Są to  dzieci z całej Polski, którym choroba,   pobyt w szpitalach i hospicjach bardzo często ogranicza  kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.

Korespondencja staje się oknem na świat i  pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu i  będąc bezcennym wsparciem w walce z przeciwnościami losu.

Nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych napisali mnóstwo kartek i listów do swoich rówieśników odkrywając w sobie radość dzielenia się dobrocią z innymi. „Obyśmy nigdy nie byli tak zajęci swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem  i życzliwością”.