Dzień Babcia Dziadka

Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusia już podaje kapcie, bardzo kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz- święto Dziadków ważna rzecz!

W ubiegłym tygodniu dzieci i uczniowie ze świetlicy szkolnej przygotowywały się do  szczególnych dni w roku, w których wszystkie wnuki wyrażają swoim Babciom i Dziadkom miłość, szacunek oraz wdzięczność za ich trud ponieważ zbliża  się ich święto Dnia Babi i Dziadka.

W tych dniach wnuczęta składają serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka wręczając im  laurki, kwiaty i własnoręcznie wykonane upominki. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły w rozmowach i pogadankach oraz redagowały również życzenia z okazji  Dnia Babci i Dziadka.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały laurki i branzoletki z makaronu  dla swoich Dziadków i Babć. Powstały  również piękne kolorowe portrety  dziadków.

Na zakończenie zajęć z racji zbliżających się ferii wychowawcy świetlicy przeprowadziły  krótkie ale bardzo ciekawe  zajęcia pt ” Bezpieczne ferie zimowe”.

Jest to czas wymarzonego przez wszystkie dzieci  odpoczynku oraz zabaw na świeżym powietrzu. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie.

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH, ŚNIEŻNYCH I UDANYCH FERII ZIMOWYCH!  🙂

2EDDF5A6 35B4 4994 9A28 6B6DE9D8CFD6 1 201 a