ORSZAKOWA „BOCHEŃSKA DWÓJKA”

Stowarzyszenie „Bocheńska Dwójka” we współpracy z trzema bocheńskimi parafiami zorganizowała już po raz trzeci Orszak Trzech Króli.

W jedno z pierwszych  świąt, które ustanowił Kościół – święto Epifanii, bocheńskimi ulicami przeszedł barwny korowód prowadzony przez Króla Melchiora, Kacpra i Baltazara oraz tłum całkiem młodych i starszych królów i królowe, którzy na Rynku naszego miasta złożyli pokłon i dary narodzonej Bożej Dziecinie.  Naszemu radosnemu kolędowaniu przy szopce towarzyszyła  grupa kolędnicza z Połomia Dużego oraz aktorzy Teatru Artystokratycznego.

Myślą przewodnią tegorocznego orszaku było podkreślenie wartości, jakim jest dar przyjścia Boga w ludzkiej naturze i zamieszkanie wśród nas. W ten wyjątkowy i radosny sposób  pokazaliśmy, jak ważne jest dla człowieka wierzącego głębokie i różnorodne przeżywanie świąt we wspólnocie  rodzinnej , parafialnej i lokalnej i życie tą prawdą każdego dnia .

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości w tym Dyrekcji, nauczycielom, uczniom klasy 5 c, 7 b
i absolwentom naszej szkoły  serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Kołacz, Katarzyna Zdeb

Z2MjJ