Dzień Edukacji Narodowej

Wierni tradycji, 13 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 7 a i 7 c przygotowali audycję radiową z montażem słowno – muzycznym. Młodzi artyści piosenką, wierszem i życzeniami uczcili ten wyjątkowy dzień. Wiele serdeczności popłynęło w kierunku nauczycieli, uczniowie dziękowali za trud i wysiłek włożony w edukację i wychowanie.

Zgodnie z corocznym zwyczajem, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, tym razem w szkole Podstawowej nr 7 w Bochni, wyróżnieni nauczyciele odebrali z rąk włodarza miasta Bochnia, Burmistrza Stefana Kolawińskiego nagrody za szczególne za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych były nauczycielki naszej Szkoły: mgr Małgorzata Śliwa, mgr Dorota Więcek oraz mgr Katarzyna Zdeb. Nagrodzeni zostali także nasi znakomici uczniowie, którzy za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymali stypendium Burmistrza Miasta Bochnia.

1. Dominik Jeziorek, laureat etapu wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”,

2. Bartosz Król, finalista etapu wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940”,

3. Emilia Lipold, finalistka etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”,

4. Karolina Serafin, finalistka etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”, finalistka etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”,

5. Anna Więcek, finalistka etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”,

6. Karolina Winiarska, finalistka etapu wojewódzkiego „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”.

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty, jako jedyny w powiecie bocheńskim, za szczególną aktywność i znaczące sukcesy w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej z dziećmi i młodzieżą otrzymał Dyrektor naszej Szkoły pan Zbigniew Solak.

Dopełnieniem obchodów Dnia Święta Edukacji było tradycyjne ślubowanie pierwszoklasistów, które miało miejsce 14 października 2021 r.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.