Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.

Październik to drugi miesiąc trwającego roku szkolnego, w którym to obchodzone jest święto nauczycieli zwane powszechnie ,,Dniem Nauczyciela”. Dzień Nauczyciela to wydarzenie, obchodzone na pamiątkę utworzenia pierwszego na świecie Ministerstwa Oświaty – Komisji Edukacji Narodowej. Uchwalona w 1972 roku ustawa Karta Praw i Obowiązków Nauczyciela wprowadziła obchody Dnia Nauczyciela na dzień 14 października, który to od 1982 roku zwany jest Dniem Edukacji Narodowej.

Przygotowując się na obchody zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, cały tydzień w świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych tematyce  pracy i obowiązków podejmowanych przez nauczycieli. Dzieci wykonały również prace plastyczne dla swoich nauczycieli.