Dzień kartki świątecznej

W grudniu w ramach innowacji pedagogicznej „Podróż w świat książek w oparciu o kalendarz świąt nietypowych” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, Dzień Kartek Świątecznych, Dzień Herbaty oraz Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz. 9 grudnia obchodziliśmy Dzień Kartek Świątecznych.

W zerówce zostały przeprowadzone zajęcia, które przybliżyły dzieciom drogę kartki pocztowej od nadawcy do odbiorcy. Tego dnia odział przedszkolny odwiedził pan Stanisław, nasz konserwator, który w czapce i prawdziwej torbie listonosza przeczytał wiersz Krzysztofa Roguskiego „Listonosz”. Wybraliśmy się również na pocztę, aby kupić znaczki, wysłać pocztówki i z bliska przyjrzeć się jak wygląda praca osób tam zatrudnionych. Po powrocie dzieci wykonały piękne kartki świąteczne, które zdobią naszą gazetkę. W ramach obchodów tego święta nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”. Celem kampanii jest kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych, a także zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste oraz wspólne spędzanie czasu wolnego w gronie najbliższych. W ramach akcji nasza szkoła otrzymała 250 sztuk pocztówek, które nasi uczniowie wysłali do przyjaciół, rodziny i znajomych. Do akcji włączyły się odziały przedszkolne i klasy 3a, 3b, 4b, 4c, 5a, 6a, 6b, 7c oraz uczniowie odwiedzający bibliotekę szkolną. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, godzinach wychowawczych i lekcjach języka polskiego uczniowie zapisywali życzenia świąteczne i adresowali pocztówki.

{phocagallery view=category|categoryid=392|limitstart=0|limitcount=0}