Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To trochę historii związanej ze świętem Pluszowego Misia, a jak jest dzisiaj?

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Każde dziecko  ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś,  albo piękny i kolorowy.

Dzieci ze świetlicy szkolnej   obchodziły ten misiowy dzień  bardzo radośnie 🙂 oprócz ciekawych informacji na temat historii święta , śpiewały piosenki oraz   wykonały śliczne kolorowanki z misiami  i oglądały bajeczkę ‚Miś uszatek”.

Skip to content