Mieszkańcy Mórz i Oceanów

Płynie łódź moja wzburzonym morzem,

brzegu nie widać, wiatr w żagle wieje.

Inny by pewnie już stracił głowę,

ja się tylko śmieję!

Ref; Hej, bo wesoły uśmiech w czas burzy jest pogodą,

uśmiech ku brzegom pędzi rozgniewaną wodę…

Tym razem w ramach zajęć świetlicowych zanurzyliśmy się w podwodny świat ponieważ realizowaliśmy temat dotyczący mieszkańców mórz i oceanów. Omawialiśmy różnorodność zwierząt i roślin wodnych. Dzieci poznały jak powstają rafy koralowe, poprzez prezentacje multimedialne oraz jakie ssaki i  ryby zamieszkują  morskie wody. Poznawaliśmy rodzaje ryb, różne ciekawostki dotyczące ich życia, rozmiarów, a także gdzie możemy je spotkać. Dzieci przyniosły swoje książki i materiały o oceanach i morzach. Nasze dzieciaki świetnie   odnalazły się śpiewając morskie szanty „Płynie łódź moja”. Okazuje się, że dzieci   bardzo   ciekawe są  życia i świata, które otacza ich z każdej strony, nawet z tej podwodnej! A na zakończenie zajęć wykorzystując zebrane informacje, uczniowie wykonali w grupach wspaniałe prace plastyczne podwodnego świata.  Zapraszamy do galerii!

{phocagallery view=category|categoryid=230|limitstart=0|limitcount=0}