Dzień Pluszowego Misia w Naszej Szkole

Dzień Pluszowego Misia ogłoszony został 25 listopada 2002 roku, ale historia powstania pluszowej zabawki jest znacznie dłuższa, ponieważ sięga 1902 roku i ma wiele wspólnego z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Theodore’em Roosevelt’em! Święto to obchodzone jest na całym świecie.

Jak co roku z tej okazji świętowaliśmy również w Naszej Szkole. Młodsi uczniowie poznawali historię narodzin pluszowej maskotki podczas zajęć prowadzonych przez swoje starsze koleżanki z Samorządu uczniowskiego. Ponadto każdy mógł w tym dniu przynieść swojego ulubionego pluszaka, „nasz Kubuś Puchatek” częstował słodkim „małym co nieco”, na przerwach mogliśmy posłuchać piosenek, a dla tych, którzy chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie, czekała „misiowa fotobudka”. Przeprowadzony został również konkurs na najpiękniejsze „misiowe” przebranie w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 0-3 i 4-8. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy. Z pewnością zostanie w pamięci
i dużych, i małych. A chociaż miś ma już 120 lat, cieszymy się, że jest z nami i bywa najlepszym przyjacielem wszystkich dzieci.

Jest pluszowy i niebieski,

Gdy płakałam otarł łezki.

Ma kokardę, miękkie futro,

Tuli mnie, gdy jest mi smutno.

Każdy dzień jest kolorowy.

Gdy jest ze mną miś pluszowy.