MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BOCHNI – „MOJE PODRÓŻE W ŚWIAT KSIĄŻKI”

„Moje podróże w świat książki” – to hasło przewodnie Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas III, który odbył się w dniu 21 kwietnia 2023 r.
w bocheńskiej dwójce.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów bocheńskich szkół. Zadaniem finalistów było wcześniejsze przeczytanie trzech książek: „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepkego, „Dziadek i Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego oraz baśń „Świniopas” H.Ch. Andersena.

Uczestnicy rozwiązywali test, krzyżówkę, pisali odpowiedzi na pytania związane z cytatami, wybierali właściwy fragment lektury, udzielali odpowiedzi na pytania otwarte. Za bezbłędne rozwiązanie testu można było uzyskać 73 punkty.

I miejsce zdobyła Justyna Stec ze SP nr4, uzyskując 70 punktów, II miejsce Antonina Piech ze SP nr 1, uzyskując 67 punktów, natomiast III miejsce ex aequo zdobyły uczennice Zuzanna Mroczek ze SP nr 2
i Julia
Wojtyna ze SP nr 4 uzyskując po 66 punktów. Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom znajomości w/w książek.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz dodatkowoinne upominki.

Młodym uczestnikom gratulujemy pasji czytelniczej zwieńczonej sukcesem.

Już za rok zapraszamy chętnych uczniów z przyszłorocznych klas trzecich, do kolejnych PODRÓŻY PO ŚWIECIE KSIĄŻEK.

​​​​​​​​​​M.E.