Ekipa Radia Kraków w “Dwójce”

W miniony piątek nasza szkoła gościła Wicemarszałka Województwa Małopolskiego pana Józefa Gawrona, panią Martę Sosin prezeskę Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom, panią Aldonę Słowik naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Bochnia. W spotkaniu uczestniczyly przedstawicielki naszej szkoły Karolina, Natalia, Sara uczennice klasy 8a oraz ekipa Radia Kraków z panią redaktor Anną Piekarczyk.

To właśnie w naszej szkole na antenie radiowej dyskutowano o edukacji i programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności na terenie Gminy Miasta Bochnia.

Nasze koleżanki z klasy ósmej przekazały kilka pomysłów, które zamierzają realizować w celu uwrażliwienia naszego społeczeństwa, wyrabiania u dzieci gotowości niesienia pomocy zwierzętom, kształtowania postawy przyjaciela zwierząt.

Nasze szkolne społeczeństwo jest wrażliwe, ma ogromne serce, świadczą  o tym coroczne akcje i liczne zaangażowanie dzieci, uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, działaczy Samorządu Uczniowskiego
i Koła Wolontariatu w zbiórki karmy dla bezdomniaków.

I w tym roku już od 4 grudnia rusza akcja GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA.

Zwracamy się do wszystkich o pomoc!!!!