Spotkanie z górnikiem w oddziałach przedszkolnych

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą
i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy górnika w mundurze, mamę Dawida – panią Beatę. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy, o roboczym i galowym stroju górnika oraz zapoznał dzieci z legendą o Św. Kindze.  Czapka górnicza nosi nazwę czako. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika.

Największą frajdę sprawiło naszym przedszkolakom wykonanie czapek górniczych. Na zakończenie dzieci podziękowały pani przewodnik za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie. (M.Z.; J. A.-Z.)