Ekoludek w naszej szkole

W dniach 24 – 26 października odbyły się spotkania dla uczniów klas I-III z pracownikiem firmy Ekombud organizowane w ramach edukacyjnego, proekologicznego projektu firm Ekombud i BZUK Eko-akademia 2030 do którego przystąpiła nasza szkoła.

Zajęcia miały charakter warsztatów, dlatego też dzieci łącząc naukę i zabawę miały możliwość posiąść więcej informacji na temat zachowań i zasad, które pomogą w dbaniu o środowisko naturalne. Bardzo istotnym elementem zajęć była edukacja dotycząca prawidłowego segregowania odpadów. Dzieci miały okazję, by sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą segregacji odpadów w trakcie praktycznych ćwiczeń. Cieszy nas fakt, że poszło im naprawdę dobrze. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film przedstawiający działania firmy Ekombud, otrzymały również pamiątki w postaci magnesów i zawieszek z Ekoludkiem oraz książeczki o tematyce ekologicznej. Przed nami jeszcze spotkania dla oddziałów przedszkolnych oraz klas IV-VI. (MG)