FASCYNUJĄCA LEKCJA HISTORII

„NA TROPIE MAJOWYCH ŚWIĄT”

26 kwietnia 9 zespołów, reprezentantów klas 6,7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni wzięło udział w grze miejskiej zorganizowanej w związku ze zbliżającymi się majowymi świętami: dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz przypadającą w tym roku okrągłą, 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ten niecodzienny, ale bardzo atrakcyjny sposób nauczyciele ( Pani mgr Agnieszka Kołacz i Pani mgr Małgorzata Śliwa) postanowili przybliżyć swoim wychowankom historię.  Grę rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników w Sądzie rejonowym w Bochni z Panią Prezes Sądu Katarzyną  Sendorek, następnie grupy pod opieką nauczycieli udały się na rynek bocheński, skąd wyruszyły do różnych miejsc w mieście: Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej ( Wypożyczalnia dla dorosłych), Muzeum im. Stanisława Fischera, Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Bazyliki św. Mikołaja oraz tężni solankowej. Uczestnicy musieli odnaleźć wskazane przez organizatorów obiekty oraz wykonać czekające na nich zadania. Przydała się zatem orientacja w terenie, spostrzegawczość oraz dobra kondycja, której nikomu nie zabrakło. Wszyscy gracze zakończyli swoją niepowtarzalną przygodę  w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Najwyższą punktacje uzyskała grupa uczniów z klasy 8b, II miejsce przypadło zespołowi uczniów z klasy  7a, a  III  reprezentacji  z klasy 7c. Gratulujemy wszystkim ogromnego zaangażowania i ducha walki. Bez względu na wyniki była to świetna zabawa dla naszych wychowanków.